Bafang 750Watt Orta Göbek Motorunun Öntanımlı Ayarlarının Değiştirilmesi

 Kategori Makaleler

Arkadaşlar merhabalar,

Bu yazımızda Bafang 750Watt orta göbek motorunun ayarlarının nasıl değiştirildiğini açıklamaya çalışacağız. Aşağıdaki videoda görüntülü olarak nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Adım adım açıklamalar:

1) İlk olarak açma/kapama düğmesine uzunca basarak düzeneği açıyoruz.

2) Artı tuşuna uzunca basarak ekranın ışıklandırmasını sağlıyoruz. (Bu aşama videonun iyi görünmesi içindir. Zorunlu değildir.)

3) Görüleceği gibi artı eksi tuşlarını basınca 1 ile 3 arasında çeşitli destek seviyelerine getirebiliyoruz.

4) Ayarlar kısmına girebilmek için artı ve eksi tuşlarına aynı anda uzuncu basıyoruz.

5) Yeniden artı ve eksi tuşlarına aynı anda basıyoruz. Bu aşamada, 0000 diye gözüken şifre yeri beliriyoruz. Ayarlar kısmına girmek için gerekli şifre 0512 ‘dir. Bu şifreyi videoda gösterildiği gibi giriş yapınız.

6) Giriş yaptıktan sonra açma/kapama düğmesine basınca bizi teker çapını seçildiği alana getiriyor. Öntanımlı teker çapı 28 ‘dir. Eğer bisikletiniz farklı bir teker çapına sahipse artı eksi tuşlarını kullanarak bu değer değiştirebilirsiniz.

7) Tekrar açma/kapama tuşuna bastığımızda azami hız değerinin gösteren alana geliyoruz. Hızınız bu değere ulaştığında elektrik motoru güç vermeyi kesecektir. Bu değeri arttırıp ya da azaltabilirsiniz; fakat, çeşitli yollarda farklı kanuni azami hızların olduğunu, seçtiğiniz değerin mevcut kanunlara uygun olmayabileceğini ve aşırı hızın ölümcül kazalara sebebiyet verebileceğini göz ardı etmeyiniz.

8) Tekrar açma/kapama tuşunu basınca destek seviyelerinin seçildiği alana geliyoruz. Öntanımlı destek seviyesi 0 ile 3 arasıdır. Eğer daha hassas bir destek seviveyine ihtiyaç duyuyorsanız, 0 ile 5 ya da 0 ile 9 aralığını seçebilirsiniz.

9) Daha sonra videoda görüldüğü gibi 12 defa açma/kapama tuşunu üst üste bastığınızda Ayarlar bölümünden çıkmış olacaksınız.

Belirtmek isteriz ki, Bafang motorunun çalışma düzeneğinin bilerek ya da bilmeyerek değiştirilip, motorun akım veya gerilim değerlerinin ya da motorun kontrol ünitesinin öntanımlı değerlerinin değiştirilerek yapılan sürüşler tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Bu tür kullanımda meydana gelebilecek her türlü kaza veya yaralanma, arıza veya hasar durumunda tüm sorumluluk ve yükümlülük yanlızca kullanıcının (müşterinin) kendisindedir.

Tavsiye Edilen Yazılar
0
Kolayu Batarya Prizi Dişi